Trądzik | Leczenie Trądziku | Tabletki na Trądzik

Trądzik Różowaty


Trądzik różowaty

Co jest przyczyną trądziku różowatego?

Trądzik różowaty to przewlekła wysypka obejmująca centralną część twarzy, która najczęściej dotyka osoby w wieku 30 do 60 lat. Najczęściej występuje u osób o jasnej karnacji, niebieskich oczach i pochodzenia celtyckim. Trądzik różowaty może być przejściowy, powracający lub trwały. Co jest przyczyną powstawania trądziku różowatego?

Istnieje kilka teorii dotyczących przyczyny trądziku różowatego, w tym podłoże genetyczne, środowiskowe, lub czynniki naczyniowe i zapalne. Przewlekłe narażenie na promieniowanie ultrafioletowe odgrywa również znaczącą rolę w występowaniu trądziku różowatego.

Cathelicidin sprzyja infiltracji neutrofilów w skórze właściwej i rozszerzeniu naczyń krwionośnych. Neutrofile uwalniają kwas azotowy, co również skutkuje rozszerzeniem naczyń i zwiększeniem stanu zapalnego.

Zwiększoną częstość występowania trądziku różowatego odnotowano u osób, u których stwierdzono bakterie żołądka, Helicobacter pylori , ale większość dermatologów nie wierzy, że jest ona przyczyną trądziku różowatego.

Trądzik różowaty może być spotęgowany przez używanie kremów do twarzy lub olejków, a zwłaszcza przez miejscowe stosowanie sterydów .

Cechy kliniczne

Trądzik różowaty jest zupełnie inny od trądziku pospolitego. Są to czerwone plamki, a czasami krosty, ale w trądziku różowatym są one w kształcie kopuły, a nie ostro zakończone i nie ma zaskórników, głębokich cyst lub grudek. Trądzik różowaty może również prowadzić do zaczerwienionej skóry, oraz powodować obrzęk na dotkniętych obszarach.

Charakterystyczne dla trądziku różowatego są:


- Częste rumieńce lub zaczerwienienie
- Czerwona twarz ze względu na utrzymujące się zaczerwienienie i/lub widoczne naczynia krwionośne
- Czerwone grudki i krosty czasami na nosie, czole, policzkach i brodzie często podążają. Rzadko występują na tułowiu i kończynach górnych.
- Sucha i łuszcząca się skóra twarzy
- Pogłębienie trądziku przez przebywanie na słońcu i spożywanie pikantnej żywności
- Skóra jest bardzo wrażliwa : występuje pieczenie i kłucie, szczególnie przy używaniu makijażu, kremów przeciwsłonecznych i innych kosmetyków do twarzy
- Czerwone obolałe lub blade brzegi powiek, ból lub zmęczenie oczu (zapalenie spojówek, zapalenie rogówki) – tzw. okular różowaty
- Powiększony niezgrabny nos z rozszerzonymi porami ( przerost gruczołów łojowych ) i zgrubienia włókniste
- Obrzęk twarzy i powiek

Leczenie trądziku różowatego

Ogólne wskazania:
Jeśli tylko możliwe, zmniejszyć czynniki powodujące zaczerwienienie twarzy. Unikaj tłustych kremów do twarzy. Używaj makijażu na bazie wody. Nie stosuje się miejscowo steroidów na trądzik różowaty. Chroń przed słońcem skórę zaatakowaną przez trądzik różowaty. Utrzymuj twarz w chłodzie: zminimalizuj ekspozycję na gorącą lub pikantną żywność, alkohol, gorące prysznice i kąpiele, unikaj przebywania w ciepłych pomieszczeniach.

Doustne antybiotyki w trądziku różowatym


W leczeniu trądziku różowatego stosuje się antybiotyki doustne, które zmniejszają stan zapalny i objawy wizualne takie jak: zaczerwienienie, grudki i krosty. Antybiotyki przyjmuje się zwykle przez 6 do 12 tygodni a dawki w zależności od stopnia nasilenia trądziku różowatego. Przeciwzapalne działanie antybiotyków jest cały czas przedmiotem badań.

Leczenie miejscowe trądziku różowatego


Metronidazol w kreme lub żelu może być stosowany w sposób przerywany lub długoterminowy w łagodnych przypadkach, oraz w połączeniu z doustnymi antybiotykami cięższych przypadkach. Kwas azelainowy jest również skuteczne, stosuje się go dwa razy dziennie na miejsca zmienione chorobowo.

Izotretynoina w leczeniu trądziku


Kiedy stosowanie antybiotyków jest nieskuteczne lub źle tolerowane przez organizm, izotretynoina może okazać się bardzo skuteczna. Choć często izotretynoina z dobrym skutkiem leczy trądzik , prowadzi do poważnych skutków ubocznych i nie jest ona odpowiednia dla wszystkich.

Laserowe leczenie trądziku różowatego


Trądzik różowaty można z powodzeniem leczyć laserem lub intensywnym pulsującym światłem
tabletki na trądzik Jak pozbyłam się TRĄDZIKU ?
Miałam wieczne problemy z trądzikiem, od kiedy byłam nastolatką. Jestem teraz po 30-tce, ale dopiero teraz udało mi się całkowicie pozbyć problemu z Trądzikiem dzieki Derminax.
Po 3 miesięcznej kuracji specyfikiem, mogę się cieszyć gładką skórą.

Sprawdź teraz! >>>
 Komentarze:


*Imie:
*Email:
Strona WWW:
Tytuł:
Ukryj mój email
*Komentarz:
*
 

 

 
Strona Główna
Dodaj link
Mapa strony
Kontakt

 


 pryszcze


  

 

Oczyszczanie jelit w pięć tygodni

Naturalne sposoby na oczyszczanie jelit

Zdrowa dieta i zdrowy styl życia

10 nawyków zdrowia

 

 

Wyszukiwarka

 

 

Autor:

 

Jak pokonać trądzik

Dowiedz się jak skutecznie pozbyć sie trądziku

Jak usunąć blizny

Zlikwiduj blizny po trądziku, miej wreszcie gładką skórę.

Wygodne tabletki na trądzik

Najwygodniejszy sposób leczenia trądziku.

Zlikwiduj przyczynę trądziku

Pozbądź się trądziku likwidując przyczynę jego powstawania.

Leczenie trądziku

Rekomendowany przez lekarzy środek, tysiące zadowolonych pacjentów.

Najnowsze Informacje na temat trądziku:


 Aktualnie brak najnowszych wiadomości do wyświetlenia.

 leczenie trądziku