Trądzik | Leczenie Trądziku | Tabletki na Trądzik

przyczyny trądziku


Trądzik

Przyczyny trądziku

Co tak naprawdę powoduje trądzik i jakie są jego przyczyny trądziku?

Wszystkie czynniki, które mają wpływ na powstawanie trądziku nie są do końca znane. Główną przyczyną powstawania trądziku może być zwiększona produkcja substancji oleistych.

Do takich substancji zaliczamy Sebum, w okresie dojrzewania jego ilość wytwarzana przez organizm jest znacznie wyższa.

To Sebum w połączeniu z martwymi komórkami skóry blokuje mieszki włosowe, które następnie mogą doprowadzić do zmian skórnych. Zaczerwienienie, bąble ropne, wypryski.

Testosteron jest produkowany zarówno u mężczyzn jak i kobiet. W okresie dojrzewania wzrost testosteronu powoduje to, iż organizm reaguje nieprawidłowo, co objawia się nadmierną produkcją sebum.

Nadmiar tego oleju ujawnia się na skórze twarzy, a także pleców i ramion w postaci trądziku. U większości ludzi poziom testosteronu normalizuje się w wieku 20lat, a wszelkie problemy trądzikowe ustępują.

Ostatnie badania wskazują, iż trądzik jest przynajmniej częściowo dziedziczny. W wielu przypadkach, nie jest możliwe ustalenie, dlaczego niektórzy ludzie są na niego podatni, a inni nie.

Innymi czynnikami mającymi wpływ na powstawanie trądziku może być, stres, dieta, podrażnienie skóry, zmiany hormonalne i niektóre leki.

Wielu ludzi wierzy, że czekolada, ciemne napoje bezalkoholowe i tłuste pokarmy będą powodować ogniska zapalenia trądzikowego. Może i mają rację. Jednak nie ma na to znacznych dowodów.

Wysypka może być również wywołana lub spotęgowana przez leki takie jak: barbiturany, sterydy anaboliczne i androgeny. Ich skład nie jest do końca znany i nie ma pewności jak dane lekarstwo wpłynie na nasz organizm i czy przypadkiem nie będzie skutków ubocznych.

Ogólnie uważa się, że aby pozbyć się pryszczy należy wycisnąć zawartość zgromadzonego sebum, a także bakterii. Lecz może to w rzeczywistości pogorszyć sytuację poprzez rozłożenie bakterii na inne obszary skóry, jak również może być przyczyną powstawania blizn. Te z kolei mogą trwale pozostawić ślad na skórze.

Twoje ręce mogą również zawierać bakterie, które będą pomocne w rozprzestrzenianiu się trądziku. Tak samo brudne włosy dotykając miejsc szczególnie narażonych na przetłuszczanie. Pamiętaj, aby myć ręce. Pomoże to usunąć zalegające bakterie.

Przy trądziku, ważne jest, aby utrzymać włosy w czystości, tym samym nie będzie problemów z przetłuszczaniem się włosów.

Należy również unikać noszenia czapki i opasek, jako że stanowią one pułapkę dla włosów i mogą spowodować więcej problemów z przetłuszczaniem.
tabletki na trądzik Jak pozbyłam się TRĄDZIKU ?
Miałam wieczne problemy z trądzikiem, od kiedy byłam nastolatką. Jestem teraz po 30-tce, ale dopiero teraz udało mi się całkowicie pozbyć problemu z Trądzikiem dzieki Derminax.
Po 3 miesięcznej kuracji specyfikiem, mogę się cieszyć gładką skórą.

Sprawdź teraz! >>>
 Komentarze:


*Imie:
*Email:
Strona WWW:
Tytuł:
Ukryj mój email
*Komentarz:
*
 

 

 
Strona Główna
Dodaj link
Mapa strony
Kontakt

 


 pryszcze


  

 

Oczyszczanie jelit w pięć tygodni

Naturalne sposoby na oczyszczanie jelit

Zdrowa dieta i zdrowy styl życia

10 nawyków zdrowia

 

 

Wyszukiwarka

 

 

Autor:

 

Jak pokonać trądzik

Dowiedz się jak skutecznie pozbyć sie trądziku

Jak usunąć blizny

Zlikwiduj blizny po trądziku, miej wreszcie gładką skórę.

Wygodne tabletki na trądzik

Najwygodniejszy sposób leczenia trądziku.

Zlikwiduj przyczynę trądziku

Pozbądź się trądziku likwidując przyczynę jego powstawania.

Leczenie trądziku

Rekomendowany przez lekarzy środek, tysiące zadowolonych pacjentów.

Najnowsze Informacje na temat trądziku:


 Aktualnie brak najnowszych wiadomości do wyświetlenia.

 leczenie trądziku