Trądzik | Leczenie Trądziku | Tabletki na Trądzik

przerzuty trądziku na inne części ciała


Trądzik

Przerzuty trądziku na inne części ciała

Choć najczęściej trądzik pojawia się na skórze twarzy, istnieją przypadki, gdy trądzik jest przenoszony na inne części ciała takie jak plecy, piersi i pośladki.

Nadal nie ma wyjaśnienia, dlaczego tak się dzieje, możliwe, że gruczoły łojowe w dotkniętych częściach ciała są bardziej aktywne niż na twarzy.

Przyczyna powstawania trądziku w innych miejscach ciała jest właściwie taka sama jak przyczyny powstawania trądziku na twarzy.

Często zdarza się, że wypryski były spowodowane przez dużą aktywność gruczołów łojowych, które produkują nadmiar sebum na skórze. Eksperci uważają, że jest to głównie spowodowane zmianami, jakie zachodzą w organizmie i jest to wywołane przez nadmiar męskiego testosteronu i androgenów.


Gdy istnieje nadprodukcja sebum na skórze, mieszki włosowe na twarzy, martwe komórki skóry, na podszewce porów i brud gromadzą się w porach, powodując obrzęk.


Kiedy już to nastąpi, siedzisko bakterii, które są normalnie obecne w porach są aktywowane, tym samym powodując zmiany na skórze. Są też chwile, kiedy bakterie z zewnątrz wnikają do organizmu i osiedlają się na porach skóry.


Aby odeprzeć atak infekcji, ciało wysyła białe krwinki do obrony przed bakteriami. To z kolei prowadzi do dalszego obrzęku. Wciąż jednak wielu uważa, że ​​trądzik ciała, jest bardziej problemem dziedzicznym aniżeli problemem wynikającym ze słabej higieny osobistej. Ludzie, którzy mają w rodzinie osoby z chorobą trądzikową są bardziej podatni na tego rodzaju problemy.


Istnieją również dowody, że pot i obcisłe ubranie może także pomóc w rozwoju problemu. Być może jest to powód, dla którego wielu naprawdę aktywnych ludzi, zwłaszcza tych, którzy uprawiają różnego rodzaju sporty mają trądzik.


W porównaniu do trądziku twarzy, trądzik powracający i innego rodzaju trądziki na ciele są trudniejsze do wyleczenia. Przy takim trądziku leczenie blizn jest długotrwałe i trudne do usunięcia. Dlatego ważne jest, aby usunąć problem w zarodku, zanim rozprzestrzeni się na inne obszary ciała. Trzeba wówczas zastosować bardziej agresywne leczenie.


Często dermatolodzy przepisują leki doustne, antybiotyki, które pomogą walczyć z problemem. Leki takie jak tetracyklina lub minocyklina często wydawane są na receptę za zgodą lekarza specjalisty. Nadtlenek benzoilu są wydawane bez recepty. Jeśli problem nie ustępuje, często przepisywany jest Accutane, jako ostateczność, ponieważ powoduje skutki uboczne.

Łagodniejsze przypadki trądziku pleców są leczone poprzez przemywanie kwasem salicylowym. Pacjenci powinni przemywać miejsca zainfekowane przynajmniej raz dziennie dla lepszych rezultatów. Takie osoby powinny częściej brać prysznic, aby usunąć nadmiar potu ze skóry.


Moja rada, ludzie, którzy mają skłonności do pocenia się, lub trądzik dość często u nich powraca powinni unikać ubrań elastycznych, które nie dopuszczają powietrza do skóry. W miarę możliwości, powinny nosić bawełnę i unikać przepacania ubrań. Można stosować specjalne proszki powstrzymujące pocenie lub antyperspiranty. Utrzymując higienę i oczyszczając organizm można zminimalizować problem powstawania trądziku.
tabletki na trądzik Jak pozbyłam się TRĄDZIKU ?
Miałam wieczne problemy z trądzikiem, od kiedy byłam nastolatką. Jestem teraz po 30-tce, ale dopiero teraz udało mi się całkowicie pozbyć problemu z Trądzikiem dzieki Derminax.
Po 3 miesięcznej kuracji specyfikiem, mogę się cieszyć gładką skórą.

Sprawdź teraz! >>>
 Komentarze:


*Imie:
*Email:
Strona WWW:
Tytuł:
Ukryj mój email
*Komentarz:
*
 

 

 
Strona Główna
Dodaj link
Mapa strony
Kontakt

 


 pryszcze


  

 

Oczyszczanie jelit w pięć tygodni

Naturalne sposoby na oczyszczanie jelit

Zdrowa dieta i zdrowy styl życia

10 nawyków zdrowia

 

 

Wyszukiwarka

 

 

Autor:

 

Jak pokonać trądzik

Dowiedz się jak skutecznie pozbyć sie trądziku

Jak usunąć blizny

Zlikwiduj blizny po trądziku, miej wreszcie gładką skórę.

Wygodne tabletki na trądzik

Najwygodniejszy sposób leczenia trądziku.

Zlikwiduj przyczynę trądziku

Pozbądź się trądziku likwidując przyczynę jego powstawania.

Leczenie trądziku

Rekomendowany przez lekarzy środek, tysiące zadowolonych pacjentów.

Najnowsze Informacje na temat trądziku:


 Aktualnie brak najnowszych wiadomości do wyświetlenia.

 leczenie trądziku